Strona niezależnego
Dyrektora Klubu

Logo Betterware

Zostań przedstawicielem

-----------------------------------
ZNAJDŹ
PRZEDSTAWICIELA
Z TWOJEJ OKOLICY
-----------------------------------
-----------------------------------


Bądź dobrym trenerem - złoty kontra złote.Jesteśmy świadkami zdobywania medali przez sportowców (EURO 2012, Igrzyska Olimpijskie w Londynie, zimowe w Soczi, Mundial). Wciąż mamy w pamięci te emocjonujące chwile, gdzie w trakcie zawodów sportowych łączyliśmy się z zawodnikami czy drużynami ściskając mocno kciuki – o miejsce medalowe, o rekordy europejskie, światowe czy nawet indywidualne życiowe, o zwycięstwo.
Czy ktoś z nas zastanawiał się, który medal jest cenniejszy - złoty w sportach indywidualnych, czy drugi z tego samego kruszcu, ale w sportach drużynowych? Który medal może przynieść więcej satysfakcji trenerowi?
Oprócz wysiłku sportowców, męczącego treningu, wylanego potu, kontuzji, dochodzi jeszcze tzw. praca z trenerem – wg określonego konspektu, zdobytego doświadczenia innych uprawiających tę dyscyplinę. Wszystko po to, aby z formą wycelować na ten najważniejszy start czy mecz. Trener indywidualny ma jedną utalentowaną osobę, jeden charakter, jedną indywidualność. Trener drużynowy ma wielu zawodników, z różnymi osobowościami, charakterami, indywidualnościami, oczekiwaniami. Presja dla wszystkich jest taka sama – osiągnąć sukces.
Która praca trenerska Waszym zdaniem jest cięższa, trudniejsza?
Tak sobie myślę, że w branży MLM jest podobnie. Każdy z liderów pragnie stworzyć swoją drużynę z indywidualności – szuka, selekcjonuje i zaczyna budować relacje. Bardzo dużo zależy od trenera, sponsora, od jego pracy nad nami. Jeżeli potrafi to zrobić, to wszyscy osiągniemy upragniony sukces i dobre wzorce jesteśmy w stanie przekazać dalej. W jaki sposób i jak przekażesz wiedzę, jakie relacje wybudujesz między sobą a ludźmi, jak nauczysz ich pracować, taki sukces jako trener (Lider) odniesiesz.
Trudna praca, ale jaka satysfakcja z wyników kiedy uda się osiągnąć ten sukces, ten medal.

Jarosław Skupiński, Warszawa